Облачно со локален слаб дожд!

Објавено на 27 декември, 2012 во 09:13

Дожд, особено ќе врне во западните делови од земјава. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од -3 до 1, а дневната од 5 до 12 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд.

Утринската температура ќе е спушти до -2, а дневната ќе се искачи до 6 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.