Земјотрес почувствуван во Битола и Дебар!

Објавено на 28 декември, 2012 во 09:54

Во Битола утрово во 6.50 часот е почувствуван земјотрес со интензитет од 3 степени според Европската макросеизмичка скала. Епицентарот на земјотресот бил на 130 километри јужно од Скопје, во соседна Грција.

Земјотрес со помал интензитет (2,8 степени) вчеравечер е регистриран кај Дебар, а епицентарот бил на 4 километри југозападно од Дебар.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.