Први јануари неработен ден!

Објавено на 28 декември, 2012 во 10:39

Од Министерството за труд и социјална политика информираат дека согласно со Законот за празниците на РМ, 1 Јануари 2013 година, (вторник), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.