Променливо облачно со дожд и снег!

Објавено на 29 декември, 2012 во 09:13

Претпладне ќе има врнежи од дожд, додека попладне се очекува снег на пониските, повисоките места и на планините.

 

Снегот ќе паѓа во централните предели, а во останатите предели ке биде умерено облачно со сончеви периоди.

Максималните дневни температури ке се движат од 1°C до 7°C.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Темепратурата ќе достигне до четири степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.