Сончево со умерен ветар!

Објавено на 30 декември, 2012 во 09:18

Најстудено денеска ќе биде во сeверозападниот дел од земјата каде се очекува температура до 2 степени додека на југот до максимални 10 степени.

 

Од УХМР соопштија дека слично време ќе имаме и во наредните денови, сончево со мала облачност и магла по котлините.

Во Новата година ќе влеземе без снег, со дневни температури од 3 до 11 степени, а минимални утрински од – 9 до – 2 степени.

Во снег единствено ќе може да се ужива на планините и во зимско рекреативните центри каде скијачката сезона е во полн ек.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.