Сообраќајот се одвива без проблеми, наместа по влажни коловози!

Објавено на 31 декември, 2012 во 08:36

На сите магистрални и регионални патишта низ државата сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. На повисоките места поради ниските температури можна е појава на голомразица.

 

Од Авто мото сојузот на Македонија препорачаа  поголема внимателност на патните правци Дебар – Струга, Маврово – Дебар, Катланово – Велес и Демир Капија – Удово каде има почеста појава на одрони кои може да го попречат движењето на возачите.

На граничните премини засега нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата.

Во возилата е задолжително носењето на зимска опрема.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.