Претежно сончево, со магла и ветар!

Објавено на 2 јануари, 2013 во 09:26

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и ќе дува слаб јужен ветар.

 

Во одделни котлини ќе има магла.

Температурата ќе се движи од 4 до 12 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево, ќе дува слаб ветер од јужен правец, а температурата ќе се движи околу 4 Целзиусови степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.