Шести јануари, неработен ден!

Објавено на 2 јануари, 2013 во 10:39

Согласно за Законот за празниците, 6 јануари, Бадник, ден пред Божик, е неработен ден.

 

Министерството за труд и социјална им го честита празникот на граѓаните од православната вероисповед.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.