Сонце, облаци и утринска магла!

Објавено на 3 јануари, 2013 во 07:49

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и со утринска магла по котлините.

 

Ќе дува слаб до умерен ветар од северен правец.

Температурата ќе се движи од 6 до 12 степени.

Во Скопје температура до 6 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.