Облачно со дожд и снег!

Објавено на 5 јануари, 2013 во 07:48

Времето во Македонија, денеска, ќе биде променливо облачно со слаби врнежи од дожд, кои кон крајот на денот ќе преминат во снег.

 

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 3 до 10 степени.

Во Скопје температура до 5 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.