Умерено облачно време со сончеви периоди!

Објавено на 10 јануари, 2013 во 07:55

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и малку повисоки температури.

 

Ќе дува јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ќе дува југозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од – 8 до – 2 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 8 тепени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до пет степени.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.