Облачно со слаб дожд!

Објавено на 20 јануари, 2013 во 08:06

 

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со услови за слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

Температурата ќе се движи од шест од 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до осум степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.