Започна второто полугодие!

Објавено на 21 јануари, 2013 во 08:10

Основците и средношколците од денеска се вратија во училишните клупи. Распустот кој траеше три недели заврши и од денеска продолжи второто полугодие од учебната 2012/2013 година.

 

На крајот на оваа учебна година се очекува спроведување на екстерното тестирање на учениците, кое се одложуваше неколку години. Негова цел е да се оцени колку наставниците објективно го вреднуваат нивното знаење.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.