Дожд и ветер во текот на денот!

Објавено на 22 јануари, 2013 во 07:23

Денеска  ќе  се задржи  умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветер . Утринските температури ке се движат од -2 до 5 степени, а максималните дневни ке достигнат до 7 односно до 15 степени.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.