Непречено одвивање на сообраќајот!

Објавено на 22 јануари, 2013 во 10:18

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено во зимски услови, по местимично влажни коловози.

 

По клисурите и усеците можна е зачестена појава на поситни одрони, посебно на патните правци Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија-Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на Ј.П.Македонијапат се на терен, редовно ги контролират и одржуваат проодни сите патни правци.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.