Врнежи од дожд и снег!

Објавено на 24 јануари, 2013 во 07:56

 

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, во јужните и западните делови со пообилен карактер. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

Максималните дневни температури ќе се движат од 0 до 8 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината облачно со дожд и дневна температура до 5 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.