Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 15 март, 2021 во 08:48

kursna lista 150321 585x314

15.03.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар вреди 51.7012 денари, британската фунта пак, чини 71.8721 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.