Одлично тече вакцинацијата на наставничките и наставниците во салата Борис Трајковки

Објавено на 8 април, 2021 во 10:37

170264215 2659705814336435 1820666746219558988 n

08.04.2021

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук информираше дека денеска во салата Борис Трајковски се вакцинираа наставничките и наставниците.

170236075 2659706024336414 6875261663559706783 n

-Одлично тече вакцинацијата на наставничките и наставниците од 1 до 3 одделение во салата Борис Трајковски. Вчера и денес треба да се вакцинираат 3000 пријавени од оваа група. Со ова го заштитуваме образовниот процес кај децата со физичко присуство во најниските одделенија. Вакцинацијата следните денови продолжува со воспитувачките од градинките, напиша Филипче.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.