НБРСМ: Колку изнесуваат денеска странските валути во македонски денари?

Објавено на 10 мај, 2022 во 09:27

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6958 денари, а американскиот долар чини 58.4296 денари. Британската фунта изнесува 72.3789 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.