НБРСМ: За колку денари се продава или купува долар,евро,фунта?

Објавено на 12 ноември, 2022 во 08:56

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6945 денари, а на американскиот долар 61.9796 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.6695 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.