Облачно и студено со дожд и ветер

Објавено на 7 октомври, 2021 во 09:22

Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат обилни, со пороен карактер и засилен југоисточен ветер, особено во западните делови каде на повеќе места ќе наврнат и над 30 л/м2 дожд.

Под влијание на влажна воздушна маса во следните денови времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Дневната температура значително ќе се намали.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.