Пендаровски со сопругата ќе присуствува на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Објавено на 12 септември, 2022 во 12:14

Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора.

Тој ќе биде во присуство на својата сопруга.

Погребот ќе се одржи на 19 септември 2022 година (понеделник) во Лондон.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.