Претстојната пролет одлучувачка за Македонија!

Објавено на 28 декември, 2012 во 18:07

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе на својот Твитер профил напиша дека политичките несогласувања во Македонија не треба да се решаваат со насилство и  не треба да влијаат на работата на новинарите.

 

“ Сите политички лидери во Македонија треба заедно да најдат решение за отворените прашања. Политичките несогласувања не треба да се решаваат со насилство, и не треба да влијаат на работата на новинарите“, наведува Филе. Претсојната пролет е одлучувачка за Македонија, напиша Филе.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.