Поскапе дизелот, цените на бензините останаа исти

Објавено на 18 август, 2022 во 13:40

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ги објави новите цени на горивата. Од вечерва на полноќ дизелот поскапува за два денари, и ќе се продава 92 денари по литар.

Цената на ЕУРОСУПЕРОТ 95 и ЕУРОСУПЕРОТ 98 останува иста, односно 88,5 и 91 денар.

Непроменета останува и цената на мазутот 52,8 денари, а се зголемува цената на екстралесното масло од 86,5 на 88,5 денари по литар.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.