Променливо облачно и посвежо време со врнежи од дожд

Објавено на 12 ноември, 2022 во 08:40

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд. На планините, особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а само на повисоките планини повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 1 до 9 степени, а дневната од 6 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно и посвежо време, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 6 до 13 степени.

Во недела времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.