Променливо облачно време со појава на магла по одделни котлини

Објавено на 9 декември, 2022 во 09:39

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Продолжува периодот на променливо облачно време со релативно високи утрински температури. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски места.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.