Променливо облачно време со слаб до умерен ветер

Објавено на 7 декември, 2022 во 09:21

Претпладне на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Продолжува периодот на променливо облачно време, наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни.

Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено ќе бидат пообилни, особено во недела.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.