Пронајдени марихуана, хероин и таблети во дом во Велес

Објавено на 13 октомври, 2021 во 15:46

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес,вчера, 12 октомври, во 19:15 часот, го лишеле од слобода триесет и пет годишниот К.Р од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.