Предбожиќната треска во САД руши рекорди!

Објавено на 26 ноември, 2012 во 10:03

Денот на благодарноста, Црниот Петок и предбожиќната шопинг атмосфера се само дел од причините за зголемената потрошувачка во САД која руши рекорди и најавува добар празничен амбиент.

Според информациите од  (NRF), Националната малопродажна федерација , потрошувачката за Денот на благодарноста  изнесува 13% повеќе од изминатата година. Додека на таканаречениот „црн петок“ е забележан пад од 1,8% од вообичаената продажба, но затоа падот е повеќе од надокнаден со Интернет потрошувачката.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.