Гром удри во авион!

Објавено на 29 ноември, 2012 во 13:17

Подгоричкиот весник „Дан објави вистинска драма која се одвивала во авионот на „Кроација ерлајнс” на летот Загреб-Подгорица, во кој удрил гром.

Патниците кои седеле до прозорите го виделе громот како удира во авионот, а одма потоа почуствувале силни турбуленции и голем пламен.

Екипажот се обидувал да ја смири паниката, врисоците и детскиот плач, пилотот веднаш одлучил авионот да го спушти принудно на аеродромот во Дубровник.

Патниците со автобус биле префрлени до Подгорица, бидејќи мајсторите утврдиле  дека леталото не е во состојба да го продолжи летот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.