Поради студот починати неколку лица!

Објавено на 9 декември, 2012 во 11:46

Ниските температури причина за смрт на неколку лица.

Во Нови Сад почина едно лице, а во Војводина пожарникарите евакуирале 20 луѓе кои биле завеани во нивните автомобили. Имало и седум деца.

 

Двајца бездомници починале во Чешка, а три лица на возраст од 35 и 87 години поради студот починале во Полска.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.