Петок, неработен ден за турската заедница во Македонија!

Објавено на 17 декември, 2012 во 11:16

Припадниците на оваа заедница ќе го слават празникот Ден на наставата на турски јазик.

Согласно Законот за празниците, петок, 21 Декември, ќе биде неработен ден за припадниците на турската заедница во Македонија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.