Песимизам кај французите за иднината на опшеството!

Објавено на 22 декември, 2012 во 12:08

Околу 70 отсто од Французите кои учествувале во испитувањето на институот ЦСА за телевизијата БФМ искажале песимизам за иднината на општеството.

Споредено со резултатите од ноември ова е зголемување на песимизмот за околу осум проценти.

 

Новото испитување покажа дека  само 29 отсто од Французите искажале  оптимиам  за нивното општество во декември.

Големиот песимизам на Французите е присутен во сите категории на населението.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.