Утринска магла по котлините, во текот на денот сончево

Објавено на 7 ноември, 2022 во 08:43

Времето денеска претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

До петок времето ќе биде претежно стабилно со утринска магла по одделни котлини. Нови врнежи од дожд се очекуваат во деновите од викендот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.