Утрово барел нафта 104 долари или 8 долари помалку од вчера, паѓааат цените и на шитариците

Објавено на 10 мај, 2022 во 10:01

Пазарот на нафта од утрово бележи пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар е 104 долари, за разлика од вчера кога цената беше 112 долари за барел. Цената на барел нафта на американскиот пазар изнесува 102 долари за барел, што е исто така значително намалување во однос на вчерашниот ден кога цената беше 110 долари за барел.

Пазарот на криптовалути и утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 31.727 долари, што е намалување за околу 5% во однос на вчера. Другите криптовалути се исто така во минус.

Паѓаат и цените на житариците од утрово. Цената на пченицата од утрово изнесува 1.092 долари за тон, што е намалување за околу 1 процент во однос на вчера. Цената на пченката е 772 долари, што е исто така пад од околу 1 процент.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.