За викенд и до 19 степени

Објавено на 15 февруари, 2023 во 15:46

Времето до крајот на неделава ќе биде стабилно и суво, со повеќе сончеви периоди и со постепен пораст на дневните температури. Најтопло ќе биде за време на викендот. Поголемо наоблачување со услови за појава на дожд се очекува од понеделник.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), наутро ќе биде постудено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Минималните температури ќе бидат во интервал од -5 до пет степени, а максималните од четири до 19 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.