Земјотрес во Србија

Објавено на 10 февруари, 2023 во 17:29

Слаби земјотреси со јачина од 1,9 и 2,1 степена според Рихтеровата скала денеска се регистрирани во Бор. Првиот земјотрес е регистриран во 10.49 часот, а вториот во 11.21 часот.

Земјотресите со ваков интензитет не може да предизвикаат оштетувања на објектите во епицентралното подрачје, пренесе „Б92“.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.