Лејди гага и Тони Бенет подготвуваат џез албум

Објавено на 31 октомври, 2012 во 18:10

Поп пејачката Лејди Гага наскоро ќе ги започне подготовките за својот прв џез албум во соработка со музичарот Тони Бенет. Минатата година тие го снимија дуетот „The Lady is a Tramp“, а Тони заклучил дека Гага би можела да биде една од најдобрите џез пејачки до сега.

 

Одкако тие ја завршиле со работа на „Viva Duets“, Тони Бенет планира да сними заеднички албум со Лејди Гага.

– Тоа ќе потврди дека она ќе биде една од најдобрите џез пејачки кој некој до сега ја слушнал- Изјави легендарниот музичар.

Додека се подготвува албумот, вие читателите на Дума.мк уживајте во дуетот на Тони и Гага:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=ZPAmDULCVrU{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.