Нов ангажман за Kate Moss

Објавено на 28 октомври, 2013 во 09:29

Kate ќе стане гостин уредник на списанието Vogue, а нејзината прва работа ќе го види светот на пролет.

Легендарниот модел во својата кариера има 33 насловни на ова списание на кои учествуваше исклучиво како модел. Сега и претстои да застане од другата страна на фотоапаратот и да го води процесот на снимање.

 

-Возбудена сум што Kate ќе работи со нaс во нова улога,изјави Alexandra Schulman, главна уредничка на списанието.

-Нејзиното совршено чувство за стил,длабочината на знаење за модата и разбирањето на сликата за совршенство –сето тоа ќе помогне да се украсат страниците на списанието.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.