Кој ќе биде новиот Зоро?

Објавено на 30 ноември, 2022 во 11:01

Шпанскиот глумец, режисер и продуцент Антонио Бандерас, кој го глумеше маскираниот одмаздник во „Маската на Зоро“ од 1998 година и продолжението „Легендата за Зоро“ од 2005 година, изјави дека Том Холанд би бил идеалниот актер кој треба да го заземе неговото место.

Во разговор со ComicBook.com, Бандерас изјавил:

„Го снимавме „Uncharted“ (Немапирано) со него, и тој е толку енергичен и забавен, а ја има и таа искра.“

Актерот од „Мачорот во чизми“ откри дека би размислувал да се врати во трет филм за да ја испорача маската во Холандија – исто како што направи неговиот претходник сер Ентони Хопкинс во „Маската на Зоро“.

„Да, би ја разгледал таа можност. Зошто да не“ –  рече тој.

62-годишниот актер претходно откри дека му пришол легендарниот режисер Квентин Тарантино во врска со нов филм „Zorro and Django Unchained“ во кој би требало да се здружи со Џејми Фокс.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.