Дарко Илиевски: Ја промовираше “Гола“

Објавено на 17 октомври, 2012 во 21:54

Ексклузивецот на Горила продукција, Дарко Илиевски го промовираше својот најнов видео спот за песната Гола. Спотот е дело на режисерскиот двоец Владимир Дади Ивановски и Нена Зафировска, а истиот е сниман во само една просторија, која за потребите на спотот е претворена во музичко ателје. Покрај Дарко, во спотот втората главна улога ја има Марија Нацева.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=QOZRB8nSVZc{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.