Доделени и Америчките музички награди!

Објавено на 19 ноември, 2012 во 21:30

На доделувањето на Американските Музички Награди (АМА) одржани вчера во Лос Анџелес, во Нокиа театарот, Justin Bieber триумфираше со три освоени награди, од кои наградата на вечерта – изведувач на годината.

 

Ова го посветувам на сите оние кои мислеа дека ќе опстојам само година или две. Ќе бидам на сцената уште долго, рече Justin на доделувањето на наградите. Тој наградите ги посвети на својата мајка која го придружуваше на доделувањето.

И Taylor Swift има причина за славење, по пети пат по ред оваа пејачка освојува признание за најдобра Contry пејачка. Nicki Minaj одвај се качи на сцената да ја подигне наградата за најдобар хип хоп изведувач зошто беше облечена како сирена.

Еве ја целата листа на добитници на АМА наградите:

Изведувач на годината » Justin Bieber

Најдобар нов изведувач » Carly Rae Jepsen

Омилен изведувач – Pop/Rock » Justin Bieber

Омилен женски изведувач – Pop/Rock » Katy Perry

Најдобар бенд, дуо или група – Pop/Rock » Maroon 5

Најдобар албум – Pop/Rock » Justin Bieber, “Believe”

Омилен изведувач – Country » Luke Bryan

Омилен женски изведувач – Country » Taylor Swift

Омилен бенд, дуо или група – Country » Lady Antebellum

Најдобар албум – Country » Carrie Underwood, “Blown Away”

Омилен изведувач  – Rap/Hip-Hop » Nicki Minaj

Најдобар албум – Rap/Hip-Hop »Nicki Minaj, “Pink Friday: Roman Reloaded”

Омилен изведувач – Soul/R&B » Usher

Омилен женски изведувач – Soul/R&B » Beyonce

Најдобар албум – Soul/R&B » Rihanna, “Talk That Talk”

Омилен изведувач – алтернативен рок » Linkin Park

Омилен изведувач – современ поп » Adele

Омилен изведувач – латино музика » Shakira

Омилен изведувач – духовна музика  » tobyMac

Омилен изведувач – електронска музика » David Guetta

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.