Еве го новото видео на Владо Јаневски!

Објавено на 14 декември, 2012 во 23:28

Поп пејачот Владо Јаневски пред две недели во студиото на „Томато Продукција“ снимаше спот за неговата песна „Булки“, а сега имате можност да го погледнете на Дума.мк.

Во спотот за „Булки“ е раскажана една емотивна приказна, во која поентата е дека жената никогаш не старее во очите на мажот. Главниот лик во спотот е синот на водителката Лила Филиповска, а спотот е во режија на познатиот Бане Поповиќ.

Погледнете го новиот спот:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=NM85X3dR8wM&feature=youtube_gdata_player|308|200|0{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.