ВИДЕО: Не кажувај либе добра ноќ – Гаро и браќата Тавитјан & Нина Бадриќ!

Објавено на 16 декември, 2012 во 14:08

Во ова убаво неделно попладне Дума.Мк ви го подарува најновото видео на Гаро и браќата Тавитјан за нивната преработка на песната „Не кажувај либе добра ноќ“ заедно со Нина Бадриќ.

Видеото е снимено во Томато продукција во режија на Бане Поповиќ, а како главни ликови се појавуваат и Јана Бурчевска и Билјана Ѓошева, девојките од Македонскиот Идол.

Еве го видеото, уживјате:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=9mfI7-N2UKc|308|200|0{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.