Скит се враќа со нова песна

Објавено на 26 декември, 2012 во 15:50

Новиот сингл на Скит Скитара е насловен „Будење“ и претставува најава за квалитетен хип-хоп и музика, изработени од македонскиот рапер и музички продуцент.

Скитара во моментов е активен во студиото на Токсикологија и напорно работи на новиот албум кој треба да се издаде на почетокот на следнава година. Покрај тоа, следуваат и видео записи на некои од темите што ќе се најдат на тој албум.

Овде можете да ја слушнете песната:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=xkEFzZJdjmo|308|200|0{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.