ЕКСКЛУЗИВНО: Есма и Лозановски на Евровизија !

Објавено на 28 декември, 2012 во 20:02

Македонската Радио Телевизија по долго размислување, се одлучи, а македонската јавност по долго шпекулирање конечно дозна. Годинaшните преставници на Македонија на големиот европски фестивал Евровизија се Есма Реџепова и Влатко Лозановски.

 

Необичен спој, разлика во годините и музиката која ја негуваат, а деталите сеуште непознати. Останува да го чекаме денот кога ќе имаме можност да ја слушнеме и песната па да коментираме, зошто сепак покрај изведувачите, на Евровизија не претставува песнaта.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.