Симпсонови пред седум години ја предвидоа новата кандидатура на Трамп за претседател

Објавено на 17 ноември, 2022 во 10:23

Продуцентот на Симпсонови посочи дека анимираната серија повторно ја предвидела иднината, овој пат во врска со претседателската кандидатура на Доналд Трамп.

Како што пренесе „Блумберг“, Ал Џин на Твитер објавил скриншот од епизода на Симпсонови од 2015 година, на која се гледа летачки Хомер Симпсон со знак во позадина на кој пишува „Трамп 2024“.

Оваа објава уследи по најавата на Трамп дека ќе се кандидира за трет мандат како претседател на САД.

Креаторите на Симпсонови претходно стекнаа репутација за предвидување на настани од реалниот свет, откако во една епизода во 2000 година навестија дека Доналд Трамп еден ден ќе биде претседател.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.