Отворен е снежниот град во Кина!

Објавено на 28 декември, 2012 во 11:43

За оваа година, уметниците креираа повеќе од 2.000 скулптури, a „Кристалниот дворец“ висок 48 метри е најголемата од нив. Меѓу скулптурите, најмногу забава има за децата, но и возрасните.

Секога година, градот Харбин привлекува голем број туристи од целиот свет, додека прекрасниот парк е најпознат зимски тематски парк во Кина.

Официјално, паркот ќе биде отворен на 5 јануари 2013 година.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=w7ubLBa63bg{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.