Кока Кола е добра за вашиот стомак и варење на храната!

Објавено на 10 јануари, 2013 во 11:19

Урабаната легенда е вистинита! Испијте чаша Кока Кола и решете се од стомачните проблеми!

Научниците велат  дека газираниот пијалок помага во решавањето на проблемот со гастритис, како и со варењето на храната.

Новото истражување покажало дека конзумирањето на Кока Кола има 90 отсто успех во отстранување на проблемите со варењето на храната. Причина е што хемиските состојки  извршуваат одлична работа како желудечна киселина и помагаат во забрзување на метаболизмот.

Истражувачите од Универзитетот Атина кажуваат дека со овој третман успеале да спасат неколку пациенти од операција.

Затоа, доколку во иднина ве боли стомакот …купете си Кока Кола и решето го проблемот веднаш!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.