Дневен хороскоп за 17. октомври

Објавено на 17 октомври, 2022 во 09:23

Овен

Деловната ситуација, колку и да е досадна, е стабилна. Долго време се боревте да се докажете, а сега размислувате да свртите нов лист. Чувствувате нов прилив на енергија што ќе ве однесе на нова средба. Ве двоуми нова љубовна понуда, а старата љубов ве искушува.

Бик

Денес не грижете се однапред за работите, бидејќи може да дојдете до погрешен заклучок. Дискусиите нема да ви помогнат, само бидете трпеливи. Грижите оставете ги за некој друг ден. Вашиот партнер очекува повеќе внимание. Слободните Бикови денес ќе бидат подготвени за акција.

Близнаци

Подготвени сте да се соочите со нови предизвици. Некои стари познаници ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да ја видите вистинската состојба на сите претходни напори. Вашиот партнер ви е верен, но губи малку трпение. Денес не се советувајте со Вагите за совет, особено не за љубов.

Рак

Денес не е претерано поволен ден ако се занимавате со приватен бизнис, можно е да имате некои непредвидени компликации. Вознемирени сте и имате чувство дека некои работи околу вашиот партнер не се во ред. Не се потпирајте на претпоставки, разговарајте.

Лав

Дарежливи сте и затоа не треба да се сомневате непотребно. Денес обидете се да уживате во слободното време и да се одморите. Слободните Лавови ќе чувствуваат уште поголема потреба за заедништво, но ќе мора да поработат уште малку на конкретниот план. Оние кои се во врска ќе уживаат во топлината на нивниот дом.

Девица

Кога гледате неправда во вашето окружување, се нервирате и едноставно не можете да премолчите. Честопати се наоѓате во ваква ситуација, но не секогаш можете да помогнете. Старата љубов ќе се обиде да стапи во контакт со вас, но мотивите нема да бидат од љубовен карактер. Добро проценете дали сакате таков тип на контакт.

Вага

На деловно поле ви следат нови промени, но вие само слушајте ги вашите инстинкти. Не очекувајте поддршка од сите луѓе околу вас. Тврдоглави сте и премногу аналитични. Опуштете се затоа што немате причина да се грижите за фактите што не можете да ги промените.

Скорпија

Ќе го дадете најдоброто од себе на работа, но нема да можете да престанете да се нервирате. Секој збор ви изгледа премногу голем. Не очекувајте нечија благодарност за вашата работа. Партнерот ве гледа со восхит. Слободните Скорпии се подготвени да се покажат во најдобро светло и да ја освојат љубовта на личност што им се допаѓа долго време.

Стрелец

Можно е конечно да најдете решение за некоја ваша дилема за која си мислевте дека е предоцна. Конечно работите си доаѓаат на свое место. Постепено сфаќате дека постои голема сличност помеѓу вас и вашата сакана личност во секој поглед, се чувствувате одлично кога сте заедно.

Јарец

Имате многу планови за денес. Заинтересирани сте за некои понуди, но треба да почекате уште некое време. Бидете трпеливи и ќе бидете богато наградени. Ве привлекува нечија енергија, но не ве привлекува она што го нуди овој човек. Подготвени сте за предизвик и нови игри, но според вашите правила.

Водолија

Денес не треба да донесувате никакви одлуки. Почекајте. Иако сте полни со енергија, се чини дека некој ве блокира без престан. Решивте сами да ја барате среќата. Слободните Водолии ќе освојуваат, а оние кои се во врска ќе бидат многу внимателни и креативни.

Риби

Загрижени сте за работата, затоа треба да се консултирате со некого. Соберете информации и направете нов план. Слободните Риби денес ќе бидат особено шармантни, така што ќе освојат повеќе луѓе одеднаш. Обидете се да не кажувате премногу.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.